Jen tak záběry včel z projektu AOE.

STRÁNKA nyní není aktualizovaná pravidelně! Už rok tvoříme virtuální prohlídku hradu Vízmburk.cz.
A připravujeme novou verzi těchto stránek. Jednodušší, přehlednější, bez svazujícího redakčního systému a přes celý monitor. 15. 2. 2023

Natáčíme firemní propagační a instruktážní filmy

//    Webová prezentace   Malá videoreklama   Fotografování   Propagační film   Záznam

See more details
Kdeže jsou silnice nejen na Náchodsku?

Mezinárodní silnice je opravována, přestože to není vždy úplně nutné. Ostatní silnice jsou jen látány hrubou nití.

See more details
U Hradce Králové otevřeli další kousek dálnice D11

V den 49. výročí vpádu okupačních vojsk Varšavské smlouvy na naše území byl otevřen další kousek dálnice D11 u Hrad

See more details
Cvičení s Jägery

Zacvičte si s Jägery! Tedy s myslivci. Tedy se Spolkem přátel vojenské historie Náchod - 6. praporem polních myslivců.

See more details
Ratibořické údolí zaplavila řeka Úpa

Řepa Úpa vystoupila v neděli ze svých břehů a zatopila kromě jiného i historické objekty Babiččina údolí.

See more details
Hradišťan s Jiřím Pavlicou hrál za živou vodu nejen na Náchodsku

V Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě se v pondělí večer uskutečnil koncert Hradišťanu na podporu Koalice STO

See more details
Bude Igor Hnízdo úspěšný při krocení Bastardů?

Z Los Angeles v Kalifornii přijel do Náchodá známý a oblíbený herec Jan Tříska. Dnes dopoledne byl oficiálně přivítan

See more details
Ortel - koncert v Jaroměři

V Městském divadle v Jaroměři se uskutečnil koncert kapely Ortel.

See more details
Rychlé info :
Print

12. 4. 2009 - Zajímavá parodie na Vyčítalův a Parkanové Radar

Read more...
 
Print

Surprised Našli jsme na internetu: bez komentáře:

Read more...
 
Print

O projektu Viděli Pastviště informací.

Read more...
 
Print
Studnice - obec uprostřed kraje mezi Náchodem, Červeným Kostelcem a Českou Skalicí.
Read more...
 
Print
Starkoč - kdysi důležitá železniční křižovatka.
Read more...
 
Print

 

  Historie     Úspěchy-reference     Proč vybrat VIDEOVIZI!     Proč ne strejda?     Jak vybrat kameramana?     Majitel  

 

Firma Jiří Horák VIDEOVIZE je registrovaná jako fyzická osoba Jiří Horák.

IČO 12343544 existuje od 23. října 1990.

Je to neuvěřitelné, ale tři dny po spuštění této nové verze webu (dne 20. 10. 2010 ve 20:10:20 hod.) jsme oslavili 20 let existence.

Firma vyrábí rodinné a firemní videozáznamy a zpravodajství.

Především svatební filmy a videozáznamy, ale také reklamní a dokumentární filmy, propagační spoty na internet i pro místní kabelové televize a smyčky na veletrhy, videonávody k výrobkům a další.

Umí kvalitně a důstojně zaznamenat na video a fotografie i další události z rodinného, firemního a společenského života:

Křtiny, oslavy narozenin, narození miminka, jeho první dny doma, maturitní plesy, promoce, postup stavebních prací, firemní oslavy, schůze, školení, církevní shromáždění, plesy, taneční, propagace osobnosti, modelek atd. ... 

To vše digitální technikou a po digitálním zpracování na DVD, VHS, miniDV, VideoCD, CD-ROM a pro internet.

 

Nahoru

Historie firmy

Začalo to v 80. letech minulého století.

Den, kdy se z tzv. "zájmově umělecké činnosti" v kroužku filmových amatérů v Hronově a později v České Skalici stalo "podnikání" přišel 23. října 1990. Tehdy byla registrována firma J&M logsoft Horák. Bez toho nemohly začít přípravy (13. 3. 1991) na stavbu rozvodu kabelové televize, který umožní uplatnění vyrobeným pořadům.

Firmě se během necelých šesti měsíců podařilo uskutečnit projekt kabelové televize pro část Náchoda. Náchod se tak společně (ale nezávisle) s Libercem, stal prvním městem s kabelovou televizí v Československu.

V Československé federativní republice (ČSFR) však Náchod získal díky J&M logsoftu Horák další prvenství - původní místní zpravodajské vysílání kabelové televize. Jeho signál (s textovým zpravodajstvím) se do rozvodu poprvé rozlil 8. září 1991 ve 3 hodiny a 17 minut ráno. První obrazové zpravodajství, na primitivní úrovni a dnes vzbuzující úsměv, se na obrazovkách objevilo 1. prosince 1991.

V průběhu dvou let firma vyráběla rodinné videozáznamy, firemní videofilmy, vysílala zpravodajství pro stále vyšší počet diváků, kteří přibývali s postupným rozšiřováním rozvodu, a vyzkoušela řadu experimentů (například přímý přenos ze střech domů, kdy mohli diváci v okamžiku záběru na své okno zablikat lustrem a tím získat důkaz o reálném čase vysílání). O vysílání se podrobně rozepsal měsíčník Video + film č. 8 a 9/94.

Rozhodnutím městského zastupitelstva však podporu města, a tím vlastně i monopol pro další výstavbu, získala jiná firma. Schválením zákonů upravujících provozování kabelových rozvodů a praktickým znemožněním pokračovat v plánované stavbě podzemních rozvodů, muselo být přerušeno i místní vysílání. Podařilo se alespoň uhájit nabídku kabelové televize před vysokými cenami nastupující konkurence. Kabelový rozvod převzala liberecká firma, která svojí velikostí a finančním zázemím splnila požadavky zákona.

Další úpravy zákona se dotkly také jména firmy, které muselo v případě fyzických osob obsahovat jméno majitele. Firma J&M logsoft Horák změnila 24. srpna 1993 svůj název na Jiří Horák VIDEOVIZE (jh).

IČO 12343544 zůstává stejné.

Začala digitální doba i pro videozáznamy. Dosud nevídaná možnost zpracování videa na PC se stala realitou. Koncem roku 1998 se nám ve spolupráci s náchodským kinem Vesmír podařilo zahájit velkoplošné projekce Médiasálu - zpravodajského, zábavního a propagačního čtrnáctideníku promítaného před večerními filmovými představeními. V té době to opět bylo prvenství, které nemělo v zemi obdoby.

Firma se prezentuje na internetu, má vlastní připojení, opět mezi prvními ve městě. Přináší textové a obrazové zpravodajství často doplněné i (v té době na internetu ještě ne úplně obvyklým) videem.

Dlouho jsme se bránili mobilnímu telefonu. Dne 29. března 2000 jsme ale podlehli a od té doby máme už jedenáctý přístroj. Po zrušení pevné linky 491 42 60 52, když nás Telecom ale opravdu už naštval, máme vždy alespoň tři mobilní telefony od různých operátorů souběžně. Když nás naštval i t-mobile, u kterého jsme měli telefonní číslo 604 17 55 45, máme už jen dvě mobilní telefonní čísla. Více na stránce Kontakt.

Doba se ale nedá zastavit - první DVD, a to hned z tvorby VIDEOVIZE, bylo vypáleno 18. února 2003 v 16:25 hod. Začali jsme vyrábět také populární VideoCD-ROM, což bylo velmi oblíbené universální médium.

10. června 2004 jsme Náchodu přinesli jeho první webovou kameru - a navíc mobilní. V různých intervalech snímala různé části města města i okolí a aktuálně je zveřejňovala na webu.

V září 2005 jsme koupili vlastní doménu www.videovize.info.

Od listopadu 2005 máme k dispozici mobilní trvalé vysokorychlostní připojení k internetu.

30. ledna 2006 jsme, po několika neúspěšných pokusech, uskutečnili hodinový přímý přenos obrázků z mobilní webové kamery projíždějící městem živě na internet. Aktuální fotografie se objevovaly v pětisekundových intervalech. Nyní je možné uskutečnit přímý přenos fotografií z kteréhokoli místa Náchodska do celého světa kdykoli...

 

Nahoru

Úspěchy - reference

"Úspěchem v tomto světě je samotná schopnost existence. Osobně jsem měl obrovskou radost z podařených přímých televizních přenosů v Náchodě a třeba také z velkoplošných projekcí v kině a v pohostinství u Novotných v Řešetově Lhotě. I tyto stránky se mi líbí, přestože ještě nevyhovují všem normám..."

Za více než 20 let praxe v oboru má majitel firmy velké zkušenosti s výrobou všech typů videozáznamů a videopořadů včetně zpravodajství. Je připraven splnit veškeré vaše požadavky, případně doporučit vhodnější nebo zajímavější způsob výroby vedoucí k Vaší spokojenosti. Vyrobil přes 800 videozáznamů svatebních dnů a desítky dalších rodinných záznamů. Prezentační videokazety vyrobené pro podnikatele a závody obletěly celý svět a setkaly se s nimi mnohé agentury a velké množství návštěvníků veletrhů. Často ani nemohli vědět, že jejich autorem je malá firma o síle jednoho muže sídlící v Náchodě.

Spokojení klienti firmy (výběr)

Rádio Metuje, Muzeum Boženy Němcové a Textilní muzeum v České Skalici, Státní Galerie Náchod, Turbo solárium Náchod, kino Vesmír Náchod, Magic Duo Carlos, Ing. arch. Alexandr Skalický, stavební odbor MěÚ Nového Města nad Metují, manželé Vítovi Starkoč, manželé Hanušovi Pavlišov, manželé Zelení Hradec Králové, manželé Kašparovi Náchod, firma Dítě spedition, nábytek POLO, ENIKA Nová Paka, bezpečnostní agentura Fenix International, Astronomická observatoř Úpice, Ladislav Kubeček – předseda sjednocené organizace nevidomých a masér, David Novotný - pořadatel charitativních akcí, Veronika Voralová - pořadatelka Zámeckých slavností, čerpací stanice BaPa Velké Poříčí, Ekochlad Dolní Radechová, Motokárová dráha Velký Dřevíč, Sex shop Náchod, Autobazar Trotina, Autodíly Kunc Náchod, Spolek přátel vojenské historie - 6. prapor polních myslivců 1866 Náchod, Povoznictví Štěpán Nový Hrádek, Pionýrská skupina Pohoda Jaroměř, Hudební skupina JUNO Náchod, Český myslivecký svaz Náchod, Mana - práce všeho druhu, Kouzelník Jakub Kroulík Náchod, TV Puls Hradec Králové, Billiard World Helta – Rubena klub Náchod, Kovopol Police nad Metují a Litomyšl, Bowling, Speciální školy pro děti a žáky s vadami řeči Hořičky, obecní úřad Studnice, Beránek Náchod, obecní úřad Provodov – Šonov, prodejna a sevis počítačů a mobilních telefonů DLNK Česká Skalice – David Línek, Úřad práce Náchod, Oblastní nemocnice Náchod a mnoho dalších.

Nespokojení klienti firmy (kompletní seznam)

Manželé Pozděnovi, kteří chtěli slevu za každou cenu.

Dlužníci firmy (kompletní seznam)

Pomineme-li dva oddíly skautů, vedené krátce před rokem 1995 panem Slaninou, nemáme dlužníka. Skauti sice tvrdili, že si dvě kazety neobjednali, bohužel je ale nevrátili a nezaplacené si ponechali.

Velice nepříjemná byla spolupráce s učitelem ZUŠ v Hronově panem Majerem, který si telefonicky objednal záznam koncertu a těsně před natáčením na místě vše popřel. Od té doby účtujeme malou zálohu.

 

Nahoru

Proč si vybrat VIDEOVIZI!

Několik důvodů proč můžete svěřit svoji zakázku VIDEOVIZI.

 

☺ Majitel firmy má více než dvacetiletou praxi kameramana a střihače.

 

☺ Bohaté zkušenosti z natáčení svatebních filmů, často i organizace svatebního dne.

 

☺ Zákazníci se k nám vracejí; bývá pravidlem, že natáčíme svatební filmy pro všechny sourozence v rodině.

 

☺ Máme dobrý přehled o firemní i komunální problematice Náchodska.

 

☺ Se zákazníkem jedná jediná osoba, která je také odpovědná za průběh a dokončení výroby zakázky.

 

☺ Zákazník může být přítomen celému průběhu výroby objednaného díla.

 

☺ Nabídka služeb je komplexní a provázaná - nejen výroba videofilmu, ale také webové prezentace, videofotografií a například také vizitek ve stejném stylu; v případě svateb nabízíme také plán akce a úkolů, obsazení vozidel a také webovou stránku na tajné adrese, na které jsou informace o přípravách na svatební den, o předpokládaném počasí pro svatební místo i o představách snoubenců ohledně darů - pozvaní hosté zde mohou "tajně" diskutovat o tom, který kdo koupí dar... Po svatbě zde je i fotogalerie...

 

☺ Záruka 100:1, že pokud si objednáte na svůj svatební den VIDEOVIZI, budete mít krásné počasí - vyplývá to z dosavadní statistiky (Jen osm natáčených svateb propršelo).

 

☺ Před objednáním služby se zájemce může přijít podívat na ukázky a dohodnout podrobnosti objednávané zakázky.

 

☺ Praxe kameramana a redaktora kabelové TV Náchod a Liberec.

 

☺ Praxe zpravodaje Rádia Metuje.

 

☺ Praxe kameramana a redaktora východočeského zpravodajství TV Prima.

 

☺ Praxe fotografa a redaktora celostátních tištěných novin.

 

☺ Praxe redaktora, fotografa a kameramana internetového zpravodajství novinky.cz na serveru seznam.cz.

 

☺ VIDEOVIZE není firmou, která dělá peníze, ale je firmou, která dělá svým zákazníkům radost

 

Nahoru

Proč ne od strejdy?

Ne každý kdo vlastní kameru je kameraman!!!

Nezáleží na velikosti kamery, ale na "velikosti" kameramana.

V době digitalizace už dávno neplatí, že čím větší kamera, tím profesionálnější kameraman. Zaměřit se musíte hlavně na jeho kvality.

Máte tužku? A jste spisovatel?

Nejste? A proč si tedy myslíte, že když máte kameru jste kameraman? Polský režisér Robert Gliňsky říká: "Obyčejnou tužku, případně psací stroj a papír si dnes může koupit každý. Přesto ne každý chce být spisovatelem a hlavně ne každý jím může být, i když by třeba chtěl.

Stejné to je s digitální televizní technikou, se kterou se dá natočit celovečerní hraný film. Její ceny jsou proti filmové technice podstaně nižší a blíží se cenám amatérských videokamer na "točení dětí a dovolených". Přesto ne každý je kameramanem a ne každý jím může být, i kdyby chtěl.

Fotografové to mají za sebou...

Dobří fotografové to už mají za sebou. Dobu, kdy do rodin masově "nastoupily" kompaktní fotoaparáty u kterých stačí jen mačkat knoflík a dělat fotky (nikoli fotografovat!). Zájem o fotografické služby prudce opadl, ale jen do chvíle, než lidé zjistili, že sice udělali hodně fotek, ale žádnou fotografii; že mají plné album, ale před přáteli je raději schovávají; a že příště bude lépe na svatbu nebo do firmy pozvat někoho, kdo nejen dělá fotky, ale také umí fotografovat! Někoho, kdo ví, co je to kompozice obrazu, proč je dobré aby fotografovaná osoba měla na fotografii i hlavu, jak zařídit, aby fotografie měla i třetí rozměr a například i to, proč je někdy nejlepší (vlastně vždycky) fotit takřka proti Slunci...

Kameramany to teprve čeká. Teď totiž končí období, kdy sledovali různé strýčky (a že každá rodina je takovým vybavena), který drží kameru jednou rukou, často při natáčení žvýká (frekvence pohybu dásní je ze zaznamenaného obrazu dobře patrná - samozřejmě jen tehdy, není-li obraz tak rozklepaný, že z něho není patrné ani kdo je nevěsta a kdo dědeček z třetího kolena), neví nic o tom, co to je zlatý řez (že by nějaký zákusek z cukrárny na Plhovské ulici?), co je to osa (no určitě Ochranný svaz autorský) a už vůbec netuší, že není zrovna dobré, když v jednom záběru "vyrobí" deset švenků obzvláštněných různým úhlem vedení kamery.

Největší tragédií ale není to, že tímto způsobem natáčí. Tragédií je to, že tímto způsobem natočí například na jediné svatbě 5 hodin záznamu, který musejí nezpracovaný povinně vidět všichni příbuzní. Upřímnou soustrast! Ale to je vlastně už poněkud jiný obřad...

 

Nahoru

Jak vybrat kameramana?

Profil správného kameramana

Správný kameraman Vám umožní seznámit se s jeho dosavadní prací. Při práci nežvýká, je oblečen přiměřeně události, kterou zaznamenává, je samostatný, splyne s prostředím ale účastní se dění, poradí ale netrvá na svém názoru, je stále ve střehu připraven zaznamenat každou událost, má nápady, ví, co to je zlatý řez, osa, rytmus střihu, nastavení bílé, umí pracovat i v prostředí, kde se míchá vnitřní a venkovní osvětlení. Zásadně nepoužívá automatiku přístroje, a už vůbec ne digitální transfokátor a digitální stabilizaci obrazu. Slovo digitální opravdu není vždy to samé jako slovo nejlepší.

Profil kameramana VIDEOVIZE

Kameraman VIDEOVIZE Vám umožní seznámit se s jeho dosavadní prací. Při práci nežvýká, je oblečen přiměřeně události, kterou zaznamenává, je samostatný, splyne s prostředím ale účastní se dění, poradí ale netrvá na svém názoru, je stále ve střehu připraven zaznamenat každou událost, má nápady, ví, co to je zlatý řez, osa, rytmus střihu, nastavení bílé, umí pracovat i v prostředí, kde se míchá vnitřní a venkovní osvětlení. Zásadně nepoužívá automatiku přístroje, a už vůbec ne digitální transfokátor a digitální stabilizaci obrazu.

 

Nahoru

Majitel firmy

Jiří Horák
43 let, ženatý, dvě děti

nestraník, nevoják,
bez konkrétního vyznání

zájmy: (kromě videa a počítačů) astronomie, počasí, historie Náchodska

 

Má středoškolské vzdělání zakončené maturitou s vyznamenáním. Prvních šest let života bydlel ve Starkoči, zbývajících čtyřicet let nepřerušil trvalý pobyt v Náchodě. K Náchodsku a především pak ke Studnicku má silný vztah.
Pracoval jako plánovač ve strojírenství v Hronově, později jako prodavač v prodejně potravin v Náchodě. Souběžně s tím se zajímal o kabelovou televizi, videopořady, televizní zpravodajství a od roku 1992 se zpravodajství věnuje zcela. Zahájil místní vysílání kabelové televize v Náchodě a podílel se na zahájení a rozjezdu vysílání v Liberci. Čtyři roky pracoval jako redaktor a kameraman východočeského vysílání televize Premiéra (dnes Prima). Osm let pracoval v celostátním tištěném deníku jako fotograf a redaktor. Nyní pracuje na svých projektech PhotoRoadView, Viděli Pastviště informací, natáčí a zpracovává rodinné i firemní videofilmy, přispívá do zpravodajství serveru novinky.cz a má registraci ČNB pro finanční a zajišťovací poradenství.

 

Výměnná reklama

Zdravotní péče je drahá, a několik pacienti nemohou pořádek léky, které potřebují. Podle statistik, online drogerie vyplnit statisíce on-line receptů z celého světa. Mnoho léků se používají k ošetření selhání udržet erekci. Náš článek říci více o koupit Cialis. Už jste někdy slyšeli o ? Četné drogériích popsat jako . Také známý jako erektilní dysfunkce je definována jako neschopnost dosáhnout erekce hodí pro styk. Co může vést k erektilní dysfunkce? Emocionální obtěžovat mohou být také příčinou těchto problémů. Aby se zabránilo riziku nežádoucích sekundární účinků Cialis neužívejte žádné jiné léky bez porady s lékařem. Získejte odbornou pomoc, pokud máte některý z těchto příznaků sekundární efekt tohoto léku. V případě, že lék užíváte není schválen, lékárník může předepsat jiný lék.

 
Print

Město v úzkém údolí řeky Metuje.

 

Read more...
 

Page 23 of 23

<< Start < Prev 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Next > End >>
Přečtěte si také: Kauzy
V prostorách náchodského zámku je zajímavá výstava o Lázních Běloves a stáčírně Idy. Web radnice o ní ale neinformuje

V prostorách náchodského zámku je zajíma... V prostorách náchodského zámku je k

Týdeník 5+2 dny tisknul jako když lže

Týdeník 5+2 dny tisknul jako když lže... Dne 3. května 2012 zveřejnil Jiří M

Redaktor Jiří Máslo pravděpodobně vymýšlí další článek...

Redaktor Jiří Máslo pravděpodobně vymý...   Redaktor týdeníku 5+2 dny Jiří M

Existuje podezření, že Město Náchod nevybírá pro svoje zakázky nejvýhodnější dodavatele

Existuje podezření, že Město Náchod nevy... Radnice v Náchodě opravuje v těchto d

Náchod vystrnadil Vavřineckou pouť na louku za město

Náchod vystrnadil Vavřineckou pouť na louk... O víkendu se v Náchodě uskutečnila d

Starostové kategoricky protestovali proti těžbě břidlicového plynu

Starostové kategoricky protestovali proti t... Stovky lidí řešily 6. března v Nách

Náchodská nemocnice vymáhá dluhy, prý musí!

Náchodská nemocnice vymáhá dluhy, prý mu... Oblastní nemocnice v Náchodě předala

Druhé výběrové řízení na dodavatele TV vysílání Náchoda

Druhé výběrové řízení na dodavatele TV... Dnes, v 11:41 hod., jsem se přihlásil

Fotogalerie z dnešního soudu - náchodský pivovar

Fotogalerie z dnešního soudu - náchodský ... U Krajského soudu v Hradci Králov

Výběrové řízení na dodavatele TV vysílání Náchoda

Výběrové řízení na dodavatele TV vysíl... Upozornění: majitel tohoto webu a auto

Náchoďané se už nebudou kutálet blátivým srázem ze sídliště u nemocnice

Náchoďané se už nebudou kutálet blátiv... Obyvatelé sídliště u nemocnice v Ná

Starosta informoval o nebezpečí hrozící Náchodu

Starosta informoval o nebezpečí hrozící N... V průběhu včerejší tiskové konfere

You are here:   Home

Pomůžete nám?

Našli jste pravopisnou chybu?
Našli jste faktickou chybu?
Našli jste nefunkční odkaz?

Chcete nahlásit právní záležitosti?

Máte zajímavé informace
o námi popisovaném místě,
osobě nebo události?

Víte jak se tomu místu říká,
co zajímavého se tam stalo,
vlastníte historické nebo
jinak zajímavé fotografie?

Chcete u nás reklamu? 

Připravujete zajímavou akci?

Jste svědkem aktuální události?

Prosíme, dejte nám o tom vědět.

 

  Počasí 
 srážky - zdroj: www.chmi.cz

aktuální srážky

Radar

Info o novinkách

Jsme na Facebooku.

Twitter.
Další možnosti.

Reklama